fbpx

Lifting na poziomie komórkowym - Promoitalia

Formą  produktu jest żel, zawierający długołańcuchowe polinukleotydy, które równomiernie dystrybuują się w skórze. Dzięki równomiernemu rozprowadzeniu produktu w tkance podskórnej daje efekt silnej biostymulacji, zagęszczenia skóry, a w efekcie uniesienia, czyli lifting skóry. Ogromną zaletą produktu jest naturalność oraz fakt, że jest wysoce oczyszczony. Produkt nie zawiera białek, a więc nie jest produktem alergicznym.

TRZYKIERUNKOWY MECHANIZM DZIAŁANIA:

Biostymulacja –  polinukleotydy zawarte w produkcie działają na dwa receptory  fibroblastów w skórze. Pobudzenie receptorów stymuluje  produkcję  kolagenu typu I, elastyny, jak również wspomaga dojrzewaniu fibroblastów w miofibroblastach. Tym samym stymuluje do odbudowy i regeneracji.

Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym „ zmiatają” wolne rodniki, co prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.

Nawilżenie – polinukeotydy przeciągają cząstki wody, gdzie silnie i długotrwale je ze sobą wiążą, co powoduje silne i długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy komórkowej i tkanki podskórnej.

Efekty terapii
W wyniku zabiegów NucleoFILL skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawia, że staje się ona wyraźnie odmłodzona. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się promienna i poprawi się jej koloryt.
Efekty są wyraźne ale naturalne, bez zmieniania rysów twarzy.

Wskazania
-rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
-redukcja wiotkości skóry – lifting
-terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
-regeneracja skóry
-poprawa nawilżenia skóry
-profilaktyka przeciwstarzeniowa

Ilość i częstotliwość zabiegów
W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.
Po wykonanej serii, rekomendowane jest zrobienie tzw. zabiegu „przypominającego”, podtrzymującego efekty terapii – wykonuje się go co 4 do 6 miesięcy.


Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Jest to związane z następującą systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje podane w preparacie dają bowiem skórze sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej.

Zabieg polega na śródskórnej iniekcji za pomocą cienkiej igły. Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych tzw. punktach bioestetycznych na twarzy w jej środkową i dolną część (5 nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15ml). Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów.

Procedura nie jest bolesna, Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie. Znieczulenie nie jest konieczne, jednak można zastosować u osób szczególnie wrażliwych.

Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość.
Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o działaniu uczulającym.

 

Pracujemy wyłącznie na NucleoFILL Strong, który zawiera 1,5ml 2,5% polinukleotydu.

Artykuł "POLINUKLEOTYDY W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ"

(…)Aktualnie zabiegi estetyczne ukierunkowane są głównie na:  „zdrowie skóry”, „jakość skóry” i „naturalny wygląd”.  Coraz częściej w celu poprawy jakości skóry, osiągniecia zdrowego i naturalnego wyglądu wykorzystuje się polinukleotydy, które sprawdziły się w innych dziedzinach medycyny (np. w chirurgii czy ortopedii, tam gdzie potrzebne jest wspomaganie procesów gojenia).

(…)CZYM SĄ POLINUKLEOTYDY?
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Stosowane w medycynie estetycznej odpowiadają za elastyczność skóry i jej zdrowy wygląd. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkankowe. Wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, a więc najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. To nie wszystko. Pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie. Polecane są również w celu regeneracji skóry po intensywnych kąpielach słonecznych czy w przypadku blizn.

REZULTATY BADAŃ
Przeprowadzone dotychczas badania sugerują, że właściwości reaktywujące skórę przez polinukleotydy mogą być silniejsze niż przez inne podstawowe składniki aktywne skóry, takie jak kwas hialuronowy. Opisane dotąd badania wykazują, że wielkość porów i grubość skóry uległy znacznej poprawie u osób w wieku 30 lat, podczas gdy koloryt skóry, zmarszczki i zwiotczenie uległy znacznej poprawie u osób w wieku 40 lat. Nie zaobserwowano żadnych poważnych skutków ubocznych. W badaniu klinicznym z udziałem 143 pacjentów wykazano poprawę elastyczności i nawilżenia skóry, a także wysoki poziom satysfakcji pacjentów i lekarza.”

 

Źródło: Dermatologia i kosmetologia Praktyczna, www.medph.pl

Źródło: Promoitalia