Ujędrnienie skóry, napięcie, wygładzenie, ujednolicenie kolorytu czy redukcja blizn – po to sięgaliśmy do trudnych i bolesnych zabiegów z laserem CO2, Faraxel czy Mosaic. Najnowszym osiągnięciem są lasery Pikosekundowe, które frakcjonują, jednakże, dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów energia światła, jest dostarczana do skóry w czasie najkrótszym z możliwych – 450 pikosekund! Oznacza to frakcjonowanie skóry bez jej ablacji, bolesnego przegrzania skóry, poparzeń a dzięki temu, dodatkowo, ograniczamy ryzyko powstania blizny to minimum.
Laser pikosekundowy stymuluje pożądane procesy naprawcze – pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny – dzięki czemu, wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i gęstość skóry. Zabiegi wykonane laserem pikosekundowym widocznie cofają dystrofię skóry powodowaną wiekiem. Są przy tym niezwykle bezpieczne i właściwie bezbolesne. Przy tym zabiegu nie używamy znieczuleń. Odczucia podobne są do tych, gdy w ręku trzymamy iskrzące, zimne ognie. Po zabiegu występuje głownie zaróżowienie, które zmniejsza się w ciągu kolejnych godzin. Po zabiegu tak mało nadwyrężającym warstwę ochronną skóry (naskórek) nie występuje okres rekonwalestencji i jeszcze tego samego dnia można nałożyć puder mineralny.
Wiązka lasera redukuje zmiany barwnikowe na skórze. Pozwala na likwidację przebarwień o różnym kształcie i lokalizacjach. Przebarwienia znikają w całości lub w rzadkich przypadkach częściowo.
Wpływa korzystnie na jej fakturę, gładkość. Zmniejsza rozszerzone pory oraz łojotok, co sprawia, że jest sprzymierzeńcem w walce nawet z trudnym trądzikiem wieku dorosłego. Wygładza blizny na poziomie skóry właściwej. Zmniejsza stany zapalne.
Laser wyposażony jest w soczewkę emitującą wiązkę 532 nm. Daje to możliwość oddziaływania na zmiany naczyniowe: rumień, teleangiektazje, drobne naczynka. Energia tej długości łapczywie pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. Zamiana na ciepło znacznie (miejscowo) podnosi temperaturę krwi aż do procesu koagulacji. Zniszczone zmiany naczyniowe po pewnym czasie, bez szkody, usuwane są przez organizm. Niektóre naczynka zamykają się natychmiast, inne wymagają czasu (do 4 tygodni)