fbpx

Makijaż permanentny (PMU) uznawany jest za wyjątkowy zabieg, mający niewiarygodny wpływ na wygląd oraz prezencję niczym medycyny estetycznej, jednocześnie należąc do grupy niezwykle bezpiecznych procedur zabiegowych.

Makijaż permanentny może bardzo subtelnie i naturalnie zaakcentować urodę łagodząc rysy twarzy lub wyraziście ją uwidocznić nadając twarzy tzw. charakteru.

 

Makijażem można optycznie powiększyć usta i nadać im odpowiednią barwę, stworzyć perfekcyjny kształt brwi, podkreślić oprawę oczu lub optycznie zagęścić włosy.

 

Jest bardzo wygodnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas (i nerwy…), utrzymać prezencję w każdej sytuacji (wakacje, basen, siłownia, imprezy).

Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Nie wyłącza z codziennych obowiązków.

Całość usługi składa się, najczęściej, z dwóch spotkań. Obejmuje konsultację kosmetyczną, rejestr fotograficzny, rysunek wstępny, pierwszy zabieg oraz drugi zabieg tzw.korygujący. Zgoda na wykonanie zabiegu – umowa o wykonanie usługi PMU aesthetica – wymaga pisemnego podpisu.

Przed przystąpieniem do zabiegu, linergistka rysuje na skórze za pomocą specjalnej kredki kosmetycznej, kontury – zarysy przyszłej pigmentacji. Nazywamy to rysunkiem wstępnym. Na tym etapie wspólnie z linergistką ustala się kształt, położenie przyszłego makijażu permanentnego. Technikę oraz tusz PMU ustala się po wykonaniu rysunku wstępnego, gdyż wybór związany jest nie tylko z oczekiwaniami klientki ale też zależy od asymetrii oraz mimiki twarzy oraz zgodności w poczuciu estetyki przez obie strony. Po zaakceptowaniu ustaleń przez OBIE strony przechodzimy do znieczulenia miejsca zabiegowego (krem Emla).

Makijaż permanentny wykonywany jest tuszem, który wprowadzany jest za pomocą urządzeń, poprzez przerwanie ciągłości naskórka jednorazowymi igłami. Technicznie – jest to o rodzaj tatuażu. Różnorodność urządzeń, igieł, technik, tuszów etc. pozwala wykonywać PMU, o różnym stopniu wyrazistości. Wygląd PMU bezpośrednio po wykonaniu zabiegu zależy od użytego tuszu, techniki oraz reakcji osobniczej na użyte preparaty lub sam zabieg. 


WAŻNE~~ Natomiast na efekt końcowy wyglądu makijażu permanentnego wpływ ma o wiele więcej czynników, zarówno tych bezpośrednich, osobniczych cech organizmu, jak i tych, które pośrednio łączą się z Państwa reakcją na zabieg i preparaty z nim związane. Dotyczy to w szczególności pielęgnacji pozabiegowej, głębokości  i ilości osadzenia się barwnika, kosmetyków, leków, ekspozycji na słońce a nawet innych zabiegów, jakimi poddaje się klient i to przy założeniu, że jest osobą zdrową. ~~WAŻNE

 

Używamy sprawdzonych środków (tuszów, mydeł, kremów itd) kwalifikowanych przez środowisko linergistów jako bezpieczne, posiadających certyfikaty, oraz spełniających międzynarodowe normy i rozporządzenia dotyczące produktu kosmetycznego.

W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest intensywniejszy w barwie. Zapigmentowany obszar wydaje się większy czasem znacznie toporniejszy względem wspólnych ustaleń. Podrażniona igłą wierzchnia warstwa naskórka może złuszczać się w okresie około tygodnia do dwóch po pierwszym zabiegu PMU .Może być również zaczerwieniona, napięta, błyszcząca (nawet do 4 tygodnia). PMU w czasie gojenia się skóry oraz okresu jej stabilizacji, blednie nawet do 70% barwy wyjściowej oraz ulega zniekształceniu. Jest to proces jak najbardziej naturalny.

Bardzo ważne jest w tym czasie przestrzeganie wymogów pozabiegowych. To ważna składowa ostatecznego efektu PMU. Miejsca poddane zabiegowi należy traktować ze szczególną delikatnością i należy wziąć to pod uwagę ZANIM zdecydujemy na termin wykonania PMU. W tym okresie unikamy też zmian wizerunku np. zmiany barwy włosów bądź oprawy okularów.

Nie wolno wykonywać peelingów, drapać, trzeć ani drażnić skóry w inny sposób, moczyć – macerować, zmywać za pomocą płatków kosmetycznych, ściereczek, szczoteczek, ani też smarować innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistę. Powyższe obostrzenia dyskwalifikują w naturalny sposób, korzystanie z basenu, sauny, czasem sportów, solarium (twarz), zabiegów kosmetycznych oraz SPA (twarz) przez okres 2 tygodni. 

Zabiegi medycyny estetycznej (wykonywane w okolicy zabiegowej) również mogą mieć  wpływ na kształt oraz osadzenie się tuszu. Zaleca się wstrzymanie z takimi decyzjami do czasu ukończenia całości PMU. 

Zabronione jest wykonywanie makijażu za pomocą cieni, maskary do rzęs, pomadek, kredek do brwi itd. (w zależności od miejsca PMU) jednak w tym wypadku najczęściej wystarczy ograniczyć się do tygodnia czasu.

Po wygojeniu i ustabilizowaniu PMU, który w przypadku zdrowej skóry trwa ok 5 tygodni, możemy ocenić stopień osadzenia się tuszu i wykonać drugi zabieg tzw. korygujący (który jest podobny do pierwszego). 

 

Przez określenie drugiego zabiegu tzw. korygującego rozumiany jest PMU tej samej partii, w ustalonym podczas rysunku wstępnego kształcie, położeniu oraz technice w okresie od 3 do 10 tygodni od pierwszego zabiegu PMU. Odstępstwa mogą skutkować wymogiem wykonania dodatkowego, odpłatnego zabiegu, ustalonego przez linergistę pod rygorem nieoczekiwanego, nawet niezadowalającego efektu PMU. Przykładowo: zmiana barwy włosów u klientki po wykonaniu pierwszego zabiegu PMU skutkuje potrzebą zastosowania innego tuszu w trakcie drugiego zabiegu tzw. korygującego, w następstwie czego, najprawdopodobniej, linergista ustali trzeci, dodatkowy zabieg PMU.

Drugi zabieg tzw. korygujący wykonany w okresie od 6 do 12 tygodnia po pierwszym zabiegu PMU wliczony jest w cenę usługi PMU aesthetica. Po upływie 12 tygodnia wygasa możliwość wykonania drugiego zabiegu jako tzw. korygującego (bez dodatkowych opłat) a możliwe staje się tylko wykonanie kolejnego, odpłatnego zabiegu PMU.

 

Trwałość makijażu jest sprawą indywidualną, niemniej najczęściej liczoną w latach. Ważnym jest aby mieć świadomość, że estetyka PMU zanika z czasem. Najwięcej osób decyduje się na kolejny zabieg PMU po około 1-1,5 roku. Cena kolejnego zabiegu PMU aesthetica może obejmować zniżki, których wysokość nadmieniona jest w cenniku aesthetica. Zastrzega się ewentualność zmiany cen.


Przeciwskaznia do zabiegu!

Miej świadomość, iż decydując się na PMU w przypadku występowania przeciwskazań względnych, najprawdopodobniej wymagać będziesz trzeciego, opłatnego zabiegu! 

Osoby, które utają informaje o zdrowiu, zostaną dodane na czarną listę.

– OPRYSZCZKA W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM STADIUM GOJENIA (bezwzględne)
-zmiany wirusowe, bakteryjne, grzybicze bądź inne, w tym nieokreślone na skórze (bezwzględne)
– Cukrzyca w zaawansowanym stadium (względne)
– Łuszczyca  (względne)
– Leki sterydowe (w tym, te podawane przy leczeniu COVID 19)  (względne)
– Ciąża, okres laktacji.
– Choroba krwi (Hemofilia)  (względne)
– WZW typ C (względne)
– Przeziębienia, kaszel, katar, podwyższona temperatura ciała (względne)
– Okres przyjmowania antybiotyków (względne)
– Osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej (względne)
– Osoby zakażone wirusem HIV (względne)
– Atopie w okolicy zabiegowej (względne)

 

Uwaga!  Botox, wypełnienia kwasem hialuronowym ani leki psychoaktywne nie stanowią przeciwskazania do zabiegów z czym często spotykam się przeglądając artykuły dotyczące PMU!

 

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie firma aesthetica obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

Telefon kontaktowy Marta: 531 937 189